ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
- Разом з однокласниками вивчи правила і пам’ятай: Якщо кожен у школі буде жити за встановленими правилами, ніхто не порушуватиме нічиї права!
- У школі за тебе несуть відповідальність перед твоїми батьками вчителі та вихователі, тому завжди попереджай, де ти знаходишся: без дозволу дорослих не залишай територію школи.
- Завжди (під час уроків та виховних заходів, занять гуртків у позаурочний час, на прогулянках, у спальнях) піклуйся про власну безпеку, життя і здоров’я тих хто поруч.
- Приходь у клас за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готуй все необхідне навчальне приладдя.
- Школа – територія, де не місце будь-яким видам зброї, у тому числі холодної зброї, хімічним, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам. ПАМ’ЯТАЙ: Курити у громадських місцях, яким є і школа, заборонено законом.
- Школа – територія, де забороняється вживання непристойних виразів і жестів. ПАМ’ЯТАЙ: Будь-які види насильства є протизаконними. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.
- Пунктуальність – це важлива риса людини. НЕ ЗАПІЗНЮЙСЯ! Приходить на урок, заняття вчасно.
- Ти повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
- Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
- Бережуть майно школи, акуратно стався як до свого, так і до чужого майна, дотримуйся чистоти та порядку на території школи.
- ПАМ’ЯТАЙ! Адміністрація та працівники школи не несуть відповідальності за зникнення твого телефона та інших матеріальних цінностей, тому намагайся не брати нічого цінного до школи або тримай ці речі під своїм пильним поглядом.
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД УЧНІВ
- Кожне успішне підприємство має свою корпоративну культуру. Діловий стиль одягу – невідємний елемент корпоративної культури учнів Калуської спеціальної школи. Як і чисте волосся, акуратні зачіски (стрижки), охайні нігті.
- ШКОЛА – ЯК ДІМ, в якому ти проводиш більшу частину дня, або і цілий робочий тиждень. Тому твоє “домашнє” взуття повинно бути чистим і охайним, ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно мати змінне взуття.
- На уроках з фізичної культури та на спортивних змаганнях учні повинні бути у спортивній формі та у спортивному взутті.
ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ
- Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером.
- Уважно працюй в класі під час уроків і не заважай іншим. Подбай завчасно, щоб в тебе було на уроці усе необхідне шкільне приладдя.
- Поводься під час уроків гідно, поважай учителя та однокласників. Слухай уважно, виконуй усі завдання вчителя.
- Не грубіянь учителю, не критикуй товаришів та не підказуй. Не ходи по класу без дозволу вчителя.
- Якщо під час занять тобі необхідно вийти з класу, то ти повинен попросити дозволу у вчителя.
- Якщо ти хочеш поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, підніми руку. Під час уроку ти маєш право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
- ПАМ’ЯТАЙ: Ти маєш право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.
- Під час уроку користуйся мобільним телефоном тільки з дозволу вчителя, виконуючи окремі завдання. У інших випадках користуватися телефоном під час уроку ЗАБОРОНЕНО.
ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА ПЕРЕРВАХ
- Під час перерви ти зобов’язаний: підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці; вийти з класу, якщо попросить вчитель; підкорятися вимогам чергового вчителя.
- Під час перерв ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ бігати по сходах, поблизу віконних отворів і в інших місцях, не пристосованих для ігор.
- Під час перерв ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
- Категорично НЕ МОЖНА самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ
- Учні ходять до їдальні під керівництвом вчителя або вихователя у встановлений режимом час.
- За правилами гігієни перед приймання їжі необхідно помити руки з милом.
- Під час їжі в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
- Розмовляти під час їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
- Щоб не наражати на небезпеку оточуючих, учні сідають за обідній стіл та встають з-за столу тільки з дозволу вчителя. Після вживання їжі прибирають стіл.
- Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
- Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.
- Забороняється виносити з їдальні їжу.
- ШКІЛЬНА ЇДАЛЬНЯ – ТЕРИТОРІЯ ЧИСТОТИ! БЕРЕЖИ СВОЄ ЗДОРОВ’Я!
ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС
- У в позаурочний час відповідальність за тебе несе вихователь, тому залишати групу можна тільки з його дозволу.
- Сумлінно працюй під час самопідготовки.
- Під час виховних заходів дотримуйся правил спілкування та культури поведінки, будь активним, творчим, креативним.
- У спальню підійматися тільки з дозволу вихователя.
- Підтримуй чистоту та порядок на своїх полицях у шафах, тумбочках класної кімнати та спальні. предмети санітарії та гігієни (зубну пасту та щітку, мило, мочалку, гребінець) зберігай у спеціальних футлярах.
- ТВОЯ СПАЛЬНА КІМНАТА – ТЕРИТОРІЯ ЧИСТОТИ!
ПОРЯДОК ДІЙ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ, ЩОДО ПОРУШНИКІВ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ
СПОЧАТКУ: Запрошення батьків учня класним керівником або вихователем для профілактичної бесіди.
ЯКЩО ПОРУШЕННЯ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ: Запрошення батьків учня адміністрацією для профілактичної бесіди.
ЯКЩО І НАДАЛІ ПОРУШЕННЯ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ: Запрошення батьків і учня на засідання педагогічної ради.
ЯКЩО І НАДАЛІ ПОРУШЕННЯ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ: Письмове подання адміністрації школи до служби у справах дітей щодо необхідності проведення профілактичної роботи з учнем та його батьками.
ЯКЩО І НАДАЛІ ПОРУШЕННЯ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ: Письмове подання адміністрації школи до служби молодіжної превенції Національної поліції України щодо необхідності проведення профілактичної роботи з учнем та його батьками.
ЯКЩО І НАДАЛІ ПОРУШЕННЯ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ: Уразі системного порушення Правил поведінки учнем та відсутність дієвого контролю з боку батьків адміністрація школи буде змушена повторно звернутися до служби у справах дітей та служби молодіжної превенції Національної поліції України з клопотанням про притягнення батьків до адміністративної відповідальності ст. 184 Адміністративного кодексу України.