БЕЗ МОВИ, ЗВИЧАЇВ, ТРАДИЦІЙ НАРОДУ НАШОГО НЕМА

В рамках тижня української мови відповідно до плану  методичної вітальні вчителів та вихователів початкової ланки, що  тривав з 07 по 11 квітня, було проведено ряд заходів.    

Понеділок розпочався презентацією «Без мови, звичаїв, традицій  народу нашого нема». Маленькі школярики, мандруючи від зупинки до зупинки, ознайомилися із планом проведення Тижня. Педагоги в цікавій формі донесли дітям про Воскресіння Божого Сина – Ісуса Христа. Ознайомлення відбулось завдяки мультиплікаційному фільму та інтерактивній вікторині «Великдень», розвиваючи грамотне мовлення учнів. Цікавим завданням було розв’язування кросворду, ключові слова якого вказували на те, що буде на наступний день. Виконуючи завдання, діти проявили кмітливість, спритність та послідовність у викладі міркувань. Релаксом став таночок «Вербова гілочка», а на зупинці «Толока» діти мали змогу пограти в гру «Що візьмеш з собою?», яка поглибила знання про толоку, поповнила словниковий запас дітей та послужила підготовкою до практичного заняття, яке проводилося в четвер.   

Свято продовжилось у другій половині дня. На кожного учасника чекав сюрприз – інтерактивна гра «Котилася писанка», під час якої діти виконували інтерактивне завдання «Писанка із пазлів». До кожного складеного пазла зачитувалася загадка. Після того, як усі загадки було розгадано і пазли зібрано, вихованці отримали ціле зображення великодньої писанки 3-Д. Виконуючи це завдання, вихованці тренували увагу, спостережливість, пам’ять, логічне мислення та вміння аналізувати інформацію. Підвищила увагу учнів, відновила працездатність та створила дружню та невимушену атмосферу на занятті весела руханка. Наступним завданням було  виготовлення аплікації «Великодня писанка». Використовуючи кольорові паперові смужки, кожен із вихованців виготовив свою неповтору творчу поробку. Цей захід не лише розширив знання про писанку та Великдень, але й сприяв всебічному розвитку, виховуючи повагу до народних традицій та формуючи важливі особистісні якості учнів.   

Головною темою вівторка була  «Веснянки для української душі». Тож з метою розширення уявлень дітей про народні традиції нашого краю, відновлення давніх звичаїв проведено  гайовий фреш, де  діти мали змогу  водити та співати веснянку «Подоляночка», гаївку «Кривий танець», закликати весну й грати в гру «Струмочок» та імітовану гру «Яєчко».    

Середа ознаменувалася заняттям «Гілочки тоненькі, котики вербові». Учні початкових класів збагатили свої знання про різноманітність рослинного світу рідного краю, ознайомились з вербою – символом українського народу – її значенням для українців, з традиціями, пов’язаними з рослиною. Також було проведено майстер-клас із виготовлення композиції з вербових гілочок. Це була цікава й творча робота. Діти, виготовляючи вербові букетики, відчули  дух свята. Нехай ці вербові галузки принесуть українцям мир, добробут, злагоду в кожну домівку.  

Практична робота “Українська традиція – толока” була проведена в четвер. Дітям не тільки було цікаво дізнатися про значення толоки українців, але й самим  із завзяттям попрацювати. З великим бажанням юні трудівники  прибирали у своїх класних кімнатах.

На заходах діти мали змогу бути учасниками різних видів діяльності.  Ці дійства посилили інтерес до збагачення знань про мову, пізнання нового та цікавого. Таким чином, проведення інтегрованих заходів  доводять,  що завдяки їм підвищується активність здобувачів освіти. Головною метою педагогів було формувати  національну свідомість, стійкий інтерес до української народної культури, мови; продовжувати відроджувати народні традиції; розвивати естетичні смаки; виховувати почуття прекрасного.   

Адже для нас українська мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, але й звичаї та традиції, вироблені десятками й сотнями поколінь, це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.   

Цього року програма тижня була насиченою, цікавою й різноманітною, пронизаною духом Великодня. Учні мали змогу поринути в багатий світ краси рідної мови, звичаїв та традицій нашого народу, духовно підготуватися до Великодніх свят.

Author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *