З метою запобігати проявам жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до людей. Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. В перший день проведення акції для всіх учасників освітнього процесу було організовано перегляд відео презентації з подальшим обговоренням «16 днів проти насильства». Практичний психолог та педагог-організатор розповіли про мету проведення даної акції, наголосили, що шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У сучасному суспільстві є досить актуальною проблема насильства. Майже кожен випуск новин – це повідомлення про злочини, убивства, пограбування, а більшість ток-шоу обговорюють насилля в сім’ї, ранню вагітність. Мережа Інтернет перенасичена сюжетами про жорстоке поводження з людьми та тваринами, комп’ютерні ігри вчать дітей за будь-яку ціну «виживати» у віртуальному світі. Говорячи про насильство, найчастіше ми маємо на увазі лише фізичні його прояви: побої, ляпаси, зовсім забуваємо про такі його форми, як постійні або періодичні образи, приниження людської гідності, емоційна деривація (психічний стан, у якому люди відчувають недостатнє задоволення своїх емоційних бажань), ігнорування потреб дитини (психічне, емоційне насильство), економічне насилля, витрачання кривдником грошей виключно на себе, відмова в наданні фінансів на оплату рахунків, їжі, речей для дітей.